محل تبلیغات شما
باسلام

تواین مدت اتفاقات زیادی در عرصه ت داخلی و خارجی افتاده که به نظرم تو برخی از آن ها سکوت در آن برهه از زمان بهترین عمل بود، از اجرایی شدن توافقات ژنو و دعوت کردن بان کی مون از ایران برای حضور در ژنو 2 که روز بعدش نظرش پس گرفت تا حضور رئیس جمهور در داووس سوییس که به قول خود ایشان بر ژنو 2 سایه انداخت و اظهارات جدید جان کری که دوباره اعصاب فرمانده سپاه سرلشکر جعفری رو بهم ریخت و مجبورش کرد که واکنش نشان بدهد.

از اجرایی شدن ژنو 2 باید بگویم، رهبر این همه تاکید کردند که من به این مذاکرات خوشبین نیستم، آمریکا از نظر من قابل اعتماد نیست و هسته ای ایران فقط  یک بهانه است که این بهانه ممکن است در روز دیگر به چیزهای دیگر ما هم سرایت کنند، به هر سال غنی سازی 20 دصد تعلیق شد و البته برخی را بسیار خوشحال و برخی دیگر را بسیار ناراحت کرد، اما اتفاق جالب این بود که جان کری دوست عزیز برخی از آقایان،  زیاد تحمل نکرد و سریع گفت که ایران 5 درصد هم نباید تولید کند و با جواب تند دکتر و دکتر ظریف روبه رو شد، جان کری هم دید که دستش جایی بند نیست گفت گزینه های نظامی هنوز هست و ایران اگر توافقنامه را اجرا نکند به روی میز برمیگردد و در همان موقع با جواب قاطع فرمانده سپاه روبه روشد.

ای کاش کارما به این جاها نمی رسید، ما که از همان روز اول آمریکایی ها رو می شناختیم پس چرا بر دوستی با آن ها تاکید ورزیدیم و فکر کردیم که همه مشکلات ما به دست آمریکا حل می شود، امیدوارم به قول دکتر جلیلی در خاکریز اول که موضوع هسته ای است عقب نشینی نکرده باشیم و از حقوق خود کوتاه نیامده باشیم و از خون روشن ها نگذریم چراکه اگر کوتاه بیاییم نوبت به خاکریز بعدی است.

بحث بعدی اقدام جالب بان کی مون عزیز است که یواش یواش باید به مشروعیتش شک کرد، خداییش حالا قدر ملت ایران رو میدونم این همه سال مقابل فشارهای آمریکا دوام آوردند صداشون هم در نیامد اونوقت دبیر کل سازمان ملل یک روز هم بر  فشارهای آمریکا دوام نیاورد و سریع نظرش رو پس گرفت، تازه حتی خودش هم روش نشد بیاد بگه که چرا دعوتش رو پس گرفته ، از این طرف هم دکتر ظریف حسابی از خجالتش درآمد و یه جواب درست و حسابی بهش داد، جالب تر اینکه در روز اول مذاکرات برخی از اعضای اصلی این مذاکره حضور ایران را اامی دانستند و به تصمیمات سازمان ملل بسیار متاسف شدند و هنوز هم نتیجه مذاکرات مشخص نیست و مخالفین و نخست وزیر سوریه حاضر نیستند باهم مذاکره کنند، ولی خداییش من موندم این جا برزیل و مکزیک چه تاثیری دارند که به این مذاکره دعوت شدند.

اتفا بعدی هم نشست داووس بود که از نظر من خیلی مهم و به موقع بود و حسابی سروصدا کرد و به قول حاج حسن بر ژنو 2 حسابی سایه انداخت.

چگونگی گسترش تشکیلات شیعه در سراسر دنیای اسلام در زمان امام حسن عسکری(ع)

پادگان آموزشی شهید هاشمی نژاد شیروان

مروری بر جنگ ویتنام

هم ,رو ,روز ,ژنو ,دکتر ,پس ,ژنو 2 ,که به ,برخی از ,به قول ,به این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بهشت دل